mai 03, 2025, 21:50:07 pm *
Velkommen, Gjest. Vennligst logg inn eller registrer deg.
Har du ikke mottatt e-post for aktivering ?

Logg inn med brukernavn, passord og innloggingstid
Takk for din støtte!
Nyheter: Velkommen til et samlet VWNorge!
 
  Hovedside Hjelp Søk Logg inn Registrer  
  Vis innlegg
Sider: [1]
1  Forum / Prosjektgarasjen / Sv: Polen restaurering av Crew cab 65 mod på: juli 10, 2013, 17:42:43 pm
Akkurat lest gjennom hele tråden, og må bare si at arbeide de gjør ser veldig bra ut i mine øyne!

Jobbet selv 2 år på ett av de få norske verkstedene som drev med den type jobber, restaurerte en gammel chevy master fra 1937 mens jeg jobbet der. Husker ikke helt hva det kom på men mener det var nærmere 250 tusen det kom på, og trur den bilen muligens hadde mindre rust enn din Gliser

Håper du legger ut kontakt info til firmaet når du er ferdig, for til nå ser jo alt sykt bra ut. Er sånn at jeg kunne vurdert å sende en av mine egne biler dit for å hjelpe meg ut av den evige tidsklemma, for jeg jobber ikke i nærheten av det tempoet de har når jeg holder på i garasjen etter 8 timer med kundebiler tidligere på dagen Øyerulling
2  Forum / Prosjektgarasjen / Min lille "StyggTøff" på: juli 08, 2013, 22:27:07 pm
Hei Hei, gutter og jenter!

Da har jeg fått hjem min lille folkevogn, uten at den ble løftet etter taket, eller måtte sitte på gaflene til en traktor. Den fikk derimot komme hjemover på egne hjul, som en stolt liten soldat kom den marsjerende hjemover etter nesten ti år på samme plass! Heldigvis bare en nedoverbakke på hele turen hjem, for det eneste som var av bremser var handbrekk på ett bakhjul. Stoltheten til soldaten fikk en liten smell siden den måtte henge bak søskenbarne mitt sin Massey Ferguson, men den fikk iallefall strekke litt på bena.


Planer for bilen er å ta meg god tid, skal begynne å samle sammen deler nå også se når det blir tid i garasjen for den. Er ikke mye rust på den, er kun kanalene jeg har funnet som er helt gåen. Finner sikkert litt mer, men er ikke noe som ikke kan sveises Gliser


Her er da noen bilder av den styggtøffe lille bobla, som bildene viser er den noe sliten, men når jeg jobber som bil lakkerer er jo dette en bil som karosseriarbeidet går fort på, den er jo så liten Øyerulling



Vises at bilen er langt fra ett smykke, følger med ett nytt panser.. bagasjelokk.. den luka der fremme Rekker tunge Bruksbilen i bakgrunn, boxer der også.



Vingen skal bort! I bakgrunn her vises en alt for full garasje, må prøve å få gjort noe for å få plass der inne til bobla og helst før det kommer snø på bakken igjen!



Takluke, så fryktelig orginalt ut, er dette noe bobla faktisk kom med?!



Noen som er dyktig nokk til å se hva dette er for en kraftpakke? Hvor står motorkoden på den? Tenkte å se i morgen om den faktisk starter til meg!



Etter å ha kjørt firhjulingen dit hvor bobla sto for å ratte den hjemover måtte Raptor'n hentes, fin grunn til å kjøre kveldstur med "Lille Grønne Reinsdyret" siden den sto med gaflene på. Har bodd i en av Norges storbyen, men jeg er nokk uten tvil lagd for å bo på bygda Glad


Blir sikkert ikke å oppdatere så ofte, men får legge inn litt bilder og tekst etter hvert som det skjer noe med den lille bilen.
3  Forum / Snikk-snakk / Sv: Noen som har løftet en boble etter taket? på: juli 07, 2013, 15:41:35 pm
Hadde ikke noe egnet for å lage en løfte rig av, har bare noen veldig tykke H-bjelker liggende men de er for gode til å kappe opp til dette formålet. Skal se om jeg greier å kjøre gaflene under rompa på bilen, også bare "puffe" den hjemover den lille kilometeren jeg skal. Vist ikke det går, så får jeg vel pent bare vente til i morgen også få noen til å styre mens jeg tauer Glad
4  Forum / Snikk-snakk / Sv: Noen som har løftet en boble etter taket? på: juli 07, 2013, 13:30:03 pm
Ville helst unngå mye oppretting, derfor jeg skulle høre om noen hadde prøvd før jeg bare løftet og ødela mer enn nødvendig.

Får se om jeg har noe stål jeg kan ligge å slenge jeg kan forlenge gaflene med, eller bare vente til i morgen så jeg kan få noen til å sitte bak ratte på bobla også bare taue den en liten kilometer hjem Glad


Blir mer og mer sikkert at jeg trenger å investere i en bilhenger, bestandig mye bry å hente biler som ikke starter å går.
5  Forum / Snikk-snakk / Noen som har løftet en boble etter taket? på: juli 07, 2013, 13:01:45 pm
Som topic sier, noen som har løftet en boble etter taket?
Skal ha flyttet en komplett bil, og i dag har jeg ingen som kan hjelpe meg litt..

"Stor" traktor har jeg tilgjengelig, så tenkte jeg skulle bare løfte den opp i traktor hengeren å kjøre den hjem istedenfor å vente til i morgen å taue den. Noen som har prøvd å bare legge en stropp inni døråpningene (selvsagt med dørene åpne) også løfte bobla? Den er jo ikke så tung, og såpass sterk må da taket være på de? :p

Hadde bilen bare hadd støtfangeren fremme hadde jeg bare brukt den for å løfte etter også kjørt bilen som en tilhenger hjem, men det er dessverre ikke ett valg.
6  Forum / Snikk-snakk / Sv: Ny på forumet, ny med boble på: juli 03, 2013, 23:05:33 pm
Ny kveld, nytt spørsmål.

Hvordan gjør man for å dele disse bilene? Er det bare noen bolter under? Og hvordan blir det med f.eks dempertårn fremme og bakstilling. Står begge deler fast i bunnplata og kun i den?

Nesten så jeg tar Nissan ut av garasjen bare for å fikkle litt med bobla, spennende med nye ting.. Nissan har jeg hadd i atomer mer enn en gang så den er ikke så spennende lengre  Øyerulling
7  Forum / Snikk-snakk / Ny på forumet, ny med boble på: juli 02, 2013, 23:42:25 pm
Hei!
Kan begynne med å introdusere meg selv. 28 år, bor i troms, akkurat passe overvektig og med 8 år i yrket som bil lakkerer.
Har i alle år syntes at bobler var noen snasne små biler, og etter helga har jeg mistet en ATV men sitter nå med en liten 1303 fra det Herrens år 1972. Snurret litt inne på forumet her tidligere for å se på bilder, men nå måtte jeg jo registrere meg for å få stilt noen spørsmål.
Denne bilen blir ett prosjekt jeg neppe begynner på før neste sommer, begynner å bli noe som minner om kø utenfor garasjeporten og stakkaren som står inne nå har ikke sett veien siden 07 så den må få bli ferdig først. Kan hende jeg tar den frem til vinteren, men deler tenkte jeg å begynne å samle sammen allerede nå.

Jeg trenger noen rust reparasjons deler, hvor er prisene og service best? Hot-Shop? (første butikken jeg fant via google) Trenger begge kanalene, undersiden av de består av bare store hull  Øyerulling

Kan denne bobla også deles i to? Og står varmluftskanalene fast på bunnplata eller på selve karosseriet? Håper de står på bunnplata, for da kunne jeg bare lure bunnen inn under taket i garasjen i tilfelle jeg skulle få lyst til å sveise litt mens det snør ute.


Når det kommer til maskinisten som sitter i bilen tenker jeg at han skulle få lov til å hvile nå, selv om han imponerte stort med å starte med en gang den fikk strøm og noe som minnet om bensin.. ganske bra det med tanke på at bilen ikke har vært start på siden 2004 og stått ute i alle år! Hva er det som passer uten at jeg må ta frem vinkelsliperen og sko skjea for å få den inn? Vet av en par gamle vw busser stående, men hva henter folk motor fra? T3? T2? Hvordan busser er luftkjølte og har en motor med litt mer puff i seg? Har også en Subaru motor med astma liggende, men vil helst unngå å bygge om til vannkjøling.

Og når bilen først har kommet opp i fart kan du jo være sikker på at det kommer en bobil fremfor meg, så da må det vel bremses litt også. Hva burde jeg lete etter av brukte deler her, er god å snoke rundt hos folk som har mye gammelt liggende, og andres søppel kan være potensielt gull for meg..! (Bare dere forteller meg hvordan gull jeg skal lete etter for å tvinge på bilen) Skivebremser fremme er jo ett must, kanskje det er det på den allerede? Jeg sjekket ikke, og blir iallefall ikke å gå ut å sjekke i kveld.



Blir garantert flere spørsmål i fremtiden, men dette får være nokk til å begynne med Glad
Sider: [1]
Bygget på MySQL Bygget på PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2008, Simple Machines XHTML 1.0 godkjent! CSS godkjent!