Vis innlegg
|
Sider: [1] 2
|
17
|
Forum / Forumexpressen / Låne bilhenger med tak(skap) - Vestfold
|
på: februar 02, 2015, 13:47:49 pm
|
Skal frakte boble prosjektet til lakkering og siden det er mye bart metall ønsker jeg å frakte den i en lukket tilhenger. Jeg holder til i Tønsberg og skal fraktes til Hof.
Noen som kan låne bort for betaling. Lånes bare i et par timer.
Kan kontaktes på 94192172
|
|
|
19
|
Forum / Teknisk, teori og praksis / Syredyppe/Elektrolysebad/Strip-all - Hvem har?
|
på: januar 18, 2015, 17:44:35 pm
|
I oppussingsprosjektet mitt av en 66mod boble ønsker jeg å få dører, panser og motorlokk behandlet enten med Syredyppe/Elektrolysebad/Strip-all eller kalkblåsing. Sistnevnte er minst aktuelt.
Er det noen i vestfold, buskerud, oslo eller østfold som har stort nok bad til dette og som kan ta på seg jobben for betaling?
Helst innen nær fremtid.
Mvh VW sjel.
|
|
|
21
|
Forum / Prosjektgarasjen / Sv: VW Boble 66 mod - Full restaurering.
|
på: desember 21, 2014, 00:31:21 am
|
Takk til alle, ja en samling i garasjen eller andres garasjer er jeg helt med på. Jeg har forsåvidt en brusmaskin man kan skimte i noen av bildene. En gyllen måte å få bruk for den. Nå reiser jeg natt til mandag til USA å håper å finne noe snadder der enten til bobla eller garasjen så får vi jo se hva 2015 bringer. Blir nok et "luftig" år. Fått åpnet en "før juls gave" også som passer rett inn i bobla.  Har også fått surra farge valg litt mer i hode og får mer og mer for kun 1 farge på bilen og har litt sansen for enten brun eller slik som på bildet under: PS: Noen som vet hvilke farge dette er? Eieren av denne er Rick Tolboom, en 59 model.  Om jeg da vil ha two tone så kan jeg bare foliere dørsiden hvite/kremhvite.
|
|
|
22
|
Forum / Hva skjer? / Spring Meet 25 April 2015
|
på: desember 19, 2014, 08:29:56 am
|
SpringMeet 2015 25 april på: Dakota Hangar - Torpveien 220 3160 Stokke. Facebook link(event): https://www.facebook.com/events/359716137530635/Oppmøte 10.00 - 12.00 Premieutdeling: 15.00 Dette er datoen dere må ha bilene klare. Stå på i vinter så gleder vi oss til å se dere den 25 april. Import, Hot Rods, Rat Rods, Restomods, Rustorations, Stanced, Luftavkjølt, Baggers... Det vil være mulig å kjøpe både mat og drikke på området. Vi vil plukke ut vinnere for disse klassene: - Peoples Choice - Best felg - Best fitment bags - Best fitment static - Best motorrom - Topp 3 allround (alle bil produsenter) - En pris for hver stil (JDM, Euro og gamle klassikere) Utstilling: 50, - per bil. Reglene er som alltid .... Ingen burn-outs, ingen drama, ingen alkohol. OVERNATTING!!!! Vi har booket 40 rom på Quality Hotel Tønsberg - Byen beste hotel. Det ligger langs bryggen hvor vi kommer til å oppholde oss på kvelden og natten! Prisene er 880,- per enkeltrom og kr 980,- per dobbeltrom per natt inkludert frokost. Dette er pris pr rom så 2 stk i dobbeltrom blir da 490kr pr natt pr pers. Skal dere bestille så ringer dere dette nr: 33 00 41 00 eller sender mail til: q.tonsberg@choice.noOppgi dette som rabatt/referanse kode: Spring Meet 2015 så får dere de beste prisene! Det må bestilles før 24. mars 2015 for å få disse prisene. Vi gleder oss. TbgStance
|
|
|
23
|
Forum / Prosjektgarasjen / Sv: VW Boble 66 mod - Full restaurering.
|
på: desember 17, 2014, 10:24:45 am
|
I det siste har jeg begynt å tenke en del mer på farge valg til bobla. I første omgang var jeg litt for two tone(Zenith/bahama blue og white/pearl white på dørsidene)
Nå er jeg kommet litt mer over i tanken om å lakkere bilen i 1 farge å heller foliere dørsiden om jeg ønsker hvitt på siden. Dette på grunn av at da kan jeg lett ta det av om jeg ikke vil mer.
Fargene det da står på nå er da:
Zenith Blue Smoke Gray Anthracite
Om dere har noen formeninger og tips med tanke på farge, verdi og helhet så kom med det. PS: Skal kun ha orginal farger fra boble.
|
|
|
25
|
Forum / Prosjektgarasjen / Sv: VW Boble 66 mod - Full restaurering.
|
på: desember 14, 2014, 01:47:31 am
|
Da har litt skjedd siden sist. Flyndra er såsi ferdig. Mangler kun hjullager til dropspindlene, sveise inn en plate i forstilling og lakkere den. Karosseriet har også kommet tilbake fra sandblåsing og har fått all rust sveiset. Den skal nå pusses ned og sendes til lakkering i løpet av januar. Jeg vet at bilder sier mer enn 100 ord så derfor så legger jeg inn masse bilder så kan det bli en laaang fortelling. Et bilde av den verste biten av bobla som hadde rust.  Her er det fikset   Skrue hull i taket fra capsen er fikset.   Motordeksler/Kjøleblikk har fått litt maling.  Her ser man fremmskritt. Forstillingen tilpasses da den er smalnet 8,8cm samt fått justerings skrue til å få den lavere   En nærmere titt på motoren  Her er det som måtte kappes vekk for å få karosseriet ned på flyndra.  Dette er alt for denne gang.
|
|
|
27
|
Bruktbørsen / Deler selges / Forstilling fra en 66 type 1 til Salg
|
på: oktober 16, 2014, 14:30:28 pm
|
Jeg selger min forstilling da jeg skal ha en ny smalnet og justerbar forstilling. Jeg er ikke sikker på hva disse går for så sleng inn sum du tenker den er verdt så kan vi jo se litt på det. (Ikke skambud)   
|
|
|
|