Vis innlegg
|
Sider: [1] 2 3 ... 57
|
5
|
Bruktbørsen / Biler selges / Early Bay med masse dyrt/bra utstyr...SOLGT
|
på: august 10, 2016, 21:00:27 pm
|
Kjempe tøff Early Bay med masse dyrt/bra utstyr vurderes byttet i en bra T3 Westfalia. MÅ ha 4 sengeplasser, og helst være luftkjølt... (Vi blir enige om verdi + minus) Send PM
Early Bay Info: EU Godkjent og klar for tur. 1969 VW Bay Window (Delivery Van) med Walk-Thru (meget praktisk) Krem hvit, med fin patina.
Wagenswest 4" innkortet forstilling (med ordentlig nålelager ikke plastikk drit) 4” innkortet Wagenswest styrestag 3,5” Dropspindler fra Wagenswest
Justerbare 3” drop Fjærplater fra Creative Engineering UK (Med dette oppsettet har du så og si full fjærgang bak og foran, så lav og fin buss uten at det går utover kjørkomforten eller sikkerheten) Realtivt nybygget TMB 1915 motor med injection.
Motoren er bygget med bra dreimoment og fokus har vært kjørbarhet og ikke “mest mulig hk" så har vel mellom 80-90 hk, men har ikke personlig kjørt den i benken. Veldig fin og pålitelig motor, som er like enkel og drifte som en motor i en moderne bil men som både er og ser ut som en klassisk luftkjølt T1 motor.
Porsche Fuchs Replica 4.5” foran med 165/50-15 Porsche Fuchs Replica 5” bak med 205/50-15 5/205 - 5/130 adaptere fra Unnerberg Bil (de beste du får kjøpt)
Moto-Lita Type 17” Cherrywood Ratt (fantastisk fint håndlaget ratt i kirsebær tre og krommet stål) Bussen er så og si rustfri, den har nye kanaler, nytt gulv foran,(autocraft) etc etc (Gjort av Servicevogna i vinter) Har litt rust i batterikasse bak, men har også denne delen ny fra Autokraft, (absolutt ikke noe man må stresse med) Understellsbehandlet i sommer, så tipp topp og klar for tur.
DIY Camping innredning = Seng, Bord sitteplass for 4 pers (rundt bord) Masse lagrings plass under seng/stol. Teppe i hele bussen. (sengen er 158 bred og 170 lang)
Hvis denne bussen hadde blitt lagt ut på finn så ville den blitt lagt ut til 120-130K, og jeg hadde ikke solgt for lavere pris enn dette.
Så da har man noe og gå etter…. Send PM, ikke diskuter dette i tråden,(har du spørsmål send PM) er kun interessert i og høre fra folk som kan ha noe og “friste” med og jeg har jo lagt en grei føring for hva jeg er på jakt etter :-)
PS! Det er bussen til høyre i bildet :-)
[attachment=1]
|
|
|
11
|
Forum / Prosjektgarasjen / Sv: 1967 Splitt Panel
|
på: februar 09, 2016, 22:10:26 pm
|
Konge Fredrik, du er fasan meg flink...også utrolig at du sier at du "gjør lite" og sjelden orker og ta i ett tak på bussen...tror ikke jeg kjenner noen som jobber mer på prosjektet sitt enn deg...  Stå på... gleder meg sjukt til sesongstart selv, og takk for garasje besøket i kveld  Alex
|
|
|
13
|
Forum / Hva skjer? / Sv: Volksworld Show 2016
|
på: januar 20, 2016, 20:22:41 pm
|
Vi blir 3stk. har ikke bestilt hotel enda. Flyr med Ryanair til Stansted. Er fortsatt billige billetter igjen 😊 Hadde vært gøy med en liten samling på fredag eller lørdag med noen 🍻 Er en hyggelig pub like ovenfor Holiday Inn !
Blir veldig hyggelig dette, ser frem til og møte resten av gjengen, og som Lasse sier anbefales både Holiday Inn og puben over gata, helt knall sted...!! :-) Alex
|
|
|
17
|
Forum / Snikk-snakk / Felleskjøring til SCC fra Follo i morgen...
|
på: august 13, 2015, 19:26:35 pm
|
Felleskjøring til SCC fra Follo om noen vil bli med. Vi reiser fra Shell i Ytre Enebakk kl.14.30 i morgen fredag, kjører da "gamleveien" mot Lillestrøm og møter neste pulje med folk på Skedsmokorset på bensinstasjon i retning SCC kl.15.30, kult om fler vil henge seg på og at vi kan kjøre en hel bøling sammen oppover... Vi ses 😉
|
|
|
21
|
Bruktbørsen / Biler selges / Fin 62' Boble byttes i Early Bay Panel prosjekt...
|
på: august 04, 2015, 17:12:38 pm
|
Ønsker og bytte denne fine 62' bobla med fin senk, god motor, EU godkjent og klar for tut og kjør, mot ett early bay prosjekt, helst registrert (i autosys) men ikke ett møst, alt av interesse.... Send PM
[attachment=1] [attachment=2] [attachment=3] [attachment=4]
|
|
|
|