mai 05, 2025, 22:10:46 pm *
Velkommen, Gjest. Vennligst logg inn eller registrer deg.
Har du ikke mottatt e-post for aktivering ?

Logg inn med brukernavn, passord og innloggingstid
Takk for din støtte!
Nyheter: Velkommen til et samlet VWNorge!
 
  Hovedside Hjelp Søk Logg inn Registrer  
  Vis innlegg
Sider: [1]
1  Forum / Problemløseren / Sv: Gummipakning frontrute bestilles på nett eller like greit med norsk butikk ? på: august 28, 2011, 22:44:34 pm
Tusen takk ! Da hører jeg med begge to og ser hva de har på lager.

Hilsen NyT2eier
2  Forum / Problemløseren / Gummipakning frontrute bestilles på nett eller like greit med norsk butikk ? på: august 28, 2011, 22:08:19 pm
Hei ! Jeg har en VW T2 1972 med morken gummi rundt frontruta. Noen som har erfaring med hvor det lønner seg å bestille dette ? På nettet eller gjennom norsk butikk ?

MVH  NyT2eier
3  Forum / Problemløseren / Sv: Risting ved klutsjing etter montering av nyoverhalt motor og ny klutsj på: august 24, 2011, 22:53:38 pm
Hei igjen ! Jeg har sjekket at det er bøy ned på klutsj vaier strømpa. Kan det være for mye bend, eller er det hvis det ikke er nok bøy som er et problem ? Innstilling av klutsj ved å justere på vingemutter har jeg gjort en del og har en helt løs slakk på pedalen ca 2 cm før den begynner å løse ut kløsjen, det er da det begynner å riste. Jeg regner det som sikkert at det ikke er olje på platene og at klutsjen er riktig sentrert.

Takknemlig for nye eller utdypende innspill

 Glad NyT2eier
4  Forum / Problemløseren / Risting ved klutsjing etter montering av nyoverhalt motor og ny klutsj på: august 24, 2011, 22:24:18 pm
Hei ! er det noen som har erfaring med ny klutsj som rister ved klutsjing ? Jeg har nyoverhalt motor med ny klutsj som er sentrert og montert av en fagmann som driver mye med motor til VW.  Når jeg har satt inn motoren igjen opplever jeg risting ved klutsjing.
Er dette et tegn på noe som er feil montert eller kan dette være innkjøringesproblemer som vil bli bedre ved bruk ?
Jeg har montert nytt utløserlager og byttet motorfester bakre.
Motoren går kjempefint, men klutsjing er ubehagelig pga vibrasjoner.

Hilsen NyT2eier
Sider: [1]
Bygget på MySQL Bygget på PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2008, Simple Machines XHTML 1.0 godkjent! CSS godkjent!