Vis innlegg
|
Sider: 1 2 [3] 4 5 ... 51
|
64
|
Bruktbørsen / Deler ønskes kjøpt / Sv: Glödplugg till eberspächer BN2
|
på: desember 24, 2010, 13:11:59 pm
|
Vore intressant att testa, Det är ju en del som kommer få problem framöver. Hmm.. 12volt. Då skall det ju bara vara att koppla bort "förkopplings resistorn" till glödstiftet på BN2 så skall man ju ha 12volt till glödning.
Men som du skriver, priset blir lite högt om man det inte vill fungera.
Hade vart intressant å veta resistansen på din A4 glödpluggen. Så man kan räkna ut ampere som skall till ...
/n.
Jeg har sendt deg en pm for snart en uke siden. Har du koden på din gamle plugg, så har jeg muligens en passende plugg til deg liggende.
|
|
|
66
|
Bruktbørsen / Deler ønskes kjøpt / Sv: 80-talls bilstereo.
|
på: desember 09, 2010, 19:59:20 pm
|
Har et komplett Pioneer Keh anlegg. Er Radio/kassett hovedenhet med styring til cd-box,6-platers.Har også en liten effekt-forsterker,2*55watt.
1000,-+frakt
Er det denne?
|
|
|
68
|
Bruktbørsen / Deler ønskes kjøpt / 80-talls bilstereo.
|
på: desember 09, 2010, 16:34:34 pm
|
Må bytte ut kasettspilleren i caravellen min, så er på leting etter noe av de store stereoene fra 80/90-tallet som kanskje kan ta over. Hovedsakelig er det Pioneer KEX-900 / 500 som står høyest, om ikke noe som var like stort back then, dukker opp. Bor i Steinkjer. 95731570
|
|
|
75
|
Forum / Snikk-snakk / Sv: Hjelp!!!!!!Tyvkobling av tenning,
|
på: oktober 16, 2010, 14:20:30 pm
|
Tauing er nok uaktuelt,hehe bare skallet igjen omtrent. Har hovedstrøm til bilen,så er det en kabel fra innslaget.Må gjerne tegne og forklare,er lite glad i strøm:) Skulle gjerne har gjort det, men er på jobb. Husker jeg rett, så kan du bare koble av den tynne ledningen på starteren som er den som går til tenningen og ha batteriet koblet til fortsatt. Bruke skruhjernet mellom + og - polene, og da skal den kinne. Gjorde dette en gang på en Dodge Ram, og da var iallefall tenningen "på".
|
|
|
76
|
Forum / Snikk-snakk / Sv: Hjelp!!!!!!Tyvkobling av tenning,
|
på: oktober 16, 2010, 14:00:07 pm
|
Kan man ikke koble batteriet / strømmen direkte til starter og bruke skrutrekker mellom + og - på starteren for å få den til å starte mon tro? Gjorde dette selv en stund tilbake, men husker ikke helt hva jeg gjorde med batteriet.
|
|
|
77
|
Forum / Snikk-snakk / Sv: Boble knuses i Trondheim - er det greit?
|
på: oktober 15, 2010, 19:34:55 pm
|
En oransje boble er i fermed med å bli knust i sakte film i en knusemaskin på Trøndelag senter for samtidskunst i Trondheim, som et kunstprosjekt. Vet noen om knusingen er sjekket ut med de som driver med bevaring? Er det greit for bevaringsmiljøene? Jeg tror poenget med greia er å vise en bilulykke i sakte film. Knusingen skjer over noen uker, og da jeg var der på søndag var fronten i ferd med å bli trykket inn. Knusemaskinen går syv 7 mm i timen. Jeg ikke noe mer om utstillingen enn at den er en del av noe som heter Meta.Morf, og jeg vet heller ikke noe mer om bilen. Trøndelag senter for samtidskunst ligger i Fjordgata. Noe svada om det hele finnes på www.metamorf.noOg... helt sikkert kunstneren selv som la inn tråden for å 'trolle'. Flaut.
|
|
|
78
|
Forum / Snikk-snakk / Sv: Boble knuses i Trondheim - er det greit?
|
på: oktober 15, 2010, 19:33:43 pm
|
-Hva om 'kunstneren' satt en splitter ny Koenigsegg rett i pressa, ville folk reagert på samme måte? Hva om jeg kjøpte en ny KitchenAid maskin til 6000kr og kjørte den rett i pressa? Ville folk skrevet om det på et forum? Hvor har det blitt av kunstneren trådstarteren? Koster 4999,- her på Kitchn nå. Løp og kjøp!
|
|
|
79
|
Forum / Problemløseren / Sv: Varmespjeld og vifte T2 1973
|
på: oktober 13, 2010, 14:16:59 pm
|
Hei Asker Elektrodiesel er flinke på sånne varmere. De kan sikkert hjelpe deg med å sjekke den. Når det gjelder de varmespjeldene på potta er det en enkel sak å sjekke. Helt oppe på toppen av potta finner du mekanismen for den.
Takk for rask respons! Beklager at jeg er litt newbie på T2, men et sted skal man begynne. " Toppen av potta" - hvor finner jeg den? Antar jeg må under bilen for å lokalisere den, er det et spjeld eller et på hver side? Hvor er det tilgjengelig fra? Tolker det dit hen at jeg må ligge under bilen, innenfor bakhjulene, evt foran eller bak hjulene og på fører eller passasjersiden? Det er de grå tinga som er koblet rett til eksosen på siden av motoren som du ser der. Den mangler eksosen, men du ser ensestussene som stikker ut. Følg de bakover, og der har du "boksen" aka "potta" Dit går det (forhåpentlig så er den ikke borte) en stålledning bort til den fra frammi bilen som styrer åpne/lukke funksjonen. Er koblet til med noe hokus pokus skru og plater. Sett bakfra på motoren, de store åpningene går til rør som går inn til bobla. På denne ser du lukkemekanismen ligge å henge til venstre for høyre potte.
|
|
|
80
|
Forum / Problemløseren / Sv: Varmespjeld og vifte T2 1973
|
på: oktober 13, 2010, 12:21:57 pm
|
Bilen har også en ebersprecher bensinbrenner, men denne har tidligere eier ikke benyttet, og det er usikkert hvorvidt den fungerer eller overhodet er koblet til. Dersom den er koblet til ser det ikke ut til evt varmluft Det kommer luft ut av den altså?
|
|
|
83
|
Bruktbørsen / Biler selges / Sv: the 55 barnfresh
|
på: oktober 12, 2010, 13:17:49 pm
|
Dette var utrolig trist å høre. Denne har jeg fulgt med siden dag en og er fortsatt imponert over hvor godt arbeid som er utført på denne. Ny eier kommer aldri til å angre på dette kjøpet.
|
|
|
|