Martin
Supermedlem
    
Innlegg: 12506
Bosted: vestfold
|
 |
« Svar #1020 på: september 24, 2008, 16:04:55 pm » |
|
ENIG MED DET AT DET ER KULERE MED HEL SIDE.
|
|
|
Loggført
|
|
|
|
empiboy (Mr. Eikstad)
Supermedlem
    
Innlegg: 796
Bosted: Skien
Senk hele bilen! ikke bare litt av den.....
|
 |
« Svar #1021 på: september 24, 2008, 16:36:29 pm » |
|
Tror ikke konas mål var helt perfekt! Når jeg målte høyden nå så kom jeg til 48mm.
|
|
|
Loggført
|
B.K.A VW Forbund. Forbundet for de som er hardt rammet av bremseproblemer og rust.
|
|
|
DrLaban
Supermedlem
    
Innlegg: 1566
Bosted: Oslo
The RestoRod
|
 |
« Svar #1022 på: september 24, 2008, 16:38:10 pm » |
|
Da er de en GOD del lavere ja. Hmmmm. Hva gjør jeg mon tro. Fikk akkurat svar fra classicvw, ingen problemer å sende til Norge.
|
|
|
Loggført
|
|
|
|
Pål
Supermedlem
    
Innlegg: 3942
Bosted: Teie / Tønsberg
Vestfold
|
 |
« Svar #1023 på: september 24, 2008, 20:57:48 pm » |
|
Jeg har noen hvite dekksider og de måler totalt 40mm fra felgkanten, men den hvite stripa er ikke mer enn ca 22mm.
|
|
|
Loggført
|
Pål - 1959 T1 Rag Top (Ö\_!_/Ö) I once thought that I was wrong and I was right. I was wrong
|
|
|
DrLaban
Supermedlem
    
Innlegg: 1566
Bosted: Oslo
The RestoRod
|
 |
« Svar #1024 på: september 24, 2008, 21:18:51 pm » |
|
Da er de like brede som de jeg har nå. Empiboy sine er 48mm inkl. det som kommer på baksiden av felgen.
|
|
|
Loggført
|
|
|
|
Pål
Supermedlem
    
Innlegg: 3942
Bosted: Teie / Tønsberg
Vestfold
|
 |
« Svar #1025 på: september 24, 2008, 21:23:26 pm » |
|
Mine er N.O.S Atlas. De produseres vel ennå, men om de fortsatt er identiske vet jeg ikke
|
|
|
Loggført
|
Pål - 1959 T1 Rag Top (Ö\_!_/Ö) I once thought that I was wrong and I was right. I was wrong
|
|
|
DrLaban
Supermedlem
    
Innlegg: 1566
Bosted: Oslo
The RestoRod
|
 |
« Svar #1026 på: september 25, 2008, 16:07:41 pm » |
|
Da kom dempingsmaterialet til prosjektet også. 9kvm med FatMat. Veide noen kg så hun på posten jobba litt da hun var bak og hentet pakka  
|
|
|
Loggført
|
|
|
|
|
Tistlo
Supermedlem
    
Innlegg: 17400
Bosted: pao Voss
Wer will, der kann
|
 |
« Svar #1028 på: september 25, 2008, 18:08:56 pm » |
|
Då har du sikra deg arbeid i helga 
|
|
|
Loggført
|
-tlf. 97419035 T-Mek AS
|
|
|
|
DrLaban
Supermedlem
    
Innlegg: 1566
Bosted: Oslo
The RestoRod
|
 |
« Svar #1030 på: september 25, 2008, 21:07:02 pm » |
|
Er det noen som har fremgangsmåten på å ta taktrekket ut og inn i sparebobla? For meg ser det ut som om det kun er spent opp siden det ikke er limt ved c-stolper etc. Skulle ha gitt dette en skikkelig vask, samtidig som jeg hadde gått sett hvordan taket ser ut på undersiden av trekket. Trekket mitt er helt strøkent så jeg skulle hatt det ut, uten å ødelegge det. Noe jeg mistenker er fullt mulig med dette trekket. Har prøvd å finne en "howto" på nettet, men so far, no good  Edit: Etter litt research på nettet så har jeg vel funnet ut at det trolig er festet på samme måte som taktrekket til oval etc. Sitter papp/plast "fliser" i ytterkantene av trekket som hektes i stålkanten oppunder taket. Har vel også funnet ut at man starter bakerst og jobber seg fremover under installasjon, da bør man begynne fremme og jobbe bakover når det skal ut 
|
|
« Siste redigering: september 25, 2008, 22:52:24 pm av DrLaban (Thomas S) »
|
Loggført
|
|
|
|
DrLaban
Supermedlem
    
Innlegg: 1566
Bosted: Oslo
The RestoRod
|
 |
« Svar #1031 på: september 26, 2008, 07:46:35 am » |
|
Grrrrrrrrrrillet er best  Noen som har ett sett med slike horngriller liggende? Eventuellt hvor jeg får tak i disse... Har sett de i noen nettsjapper tidligere, men finner de ikke igjen nå. 
|
|
|
Loggført
|
|
|
|
HKE
Supermedlem
    
Innlegg: 960
Bosted: Ottestad/Hamar
Hans Kristian tlf 95718916
|
 |
« Svar #1032 på: september 26, 2008, 08:10:17 am » |
|
Hvis du vil beholde taktrekket ditt fint, så tror jeg ikke du bør ta det ut av bilen!! Skrubb det bit for bit der det sitter er tipset jeg har fått i hvert fall!
|
|
|
Loggført
|
VW 1956 T1
"It don't have to shine, to be fine!!"
|
|
|
DrLaban
Supermedlem
    
Innlegg: 1566
Bosted: Oslo
The RestoRod
|
 |
« Svar #1033 på: september 26, 2008, 08:15:03 am » |
|
Vil tro at du har ett "vanlig" trekk som går ned på stolpene og rundt vinduene og slikt. Limt osv.. Trekker som sitter i min er av den enkle typen som kun dekker selve takplata. 
|
|
|
Loggført
|
|
|
|
lownslow
Juniormedlem
 
Innlegg: 55
Bosted: Sarpsborg
|
 |
« Svar #1034 på: september 26, 2008, 08:37:22 am » |
|
|
|
|
|
|
Lövdal
Seniormedlem
   
Innlegg: 299
Bosted: Gratangen
|
 |
« Svar #1036 på: september 26, 2008, 09:03:44 am » |
|
gå till : http://www.mamut.net/classicvwse/shop/Sök på E0811 298.- paret. /n.
|
|
|
Loggført
|
VW-55 (2,3L, Megasquirt, Turbo, IC, (5-vxl. UN1 låda)) VW-65 (Kawasaki ZX14, Megasquirt + turbo) VW-75 1303 (2,3L, Megasquirt, Turbo, H2O IC, 5vxl. UN1 med diff) KG 1960 (1915cc Megasquirt) Mercedes 320 Carlson tuning. Teistböen 1961 30 foot fiskebåt
|
|
|
DrLaban
Supermedlem
    
Innlegg: 1566
Bosted: Oslo
The RestoRod
|
 |
« Svar #1037 på: september 26, 2008, 09:05:30 am » |
|
Takker gutta! 
|
|
|
Loggført
|
|
|
|
laz
Medlem
  
Innlegg: 120
Bosted:
|
 |
« Svar #1038 på: september 26, 2008, 09:10:13 am » |
|
når jeg rev av mitt så var det kun spendt opp i taket og limt i stolpene, men siden du bare har i taket er det nok bare spendt opp med noen stenger. er jo bare å være forsiktig.
|
|
|
Loggført
|
|
|
|
OTO
Supermedlem
    
Innlegg: 1966
Bosted: Gjøvik
|
 |
« Svar #1039 på: september 26, 2008, 09:12:08 am » |
|
Vil tro at du har ett "vanlig" trekk som går ned på stolpene og rundt vinduene og slikt. Limt osv.. Trekker som sitter i min er av den enkle typen som kun dekker selve takplata.  Dette trekket har 4 påsydde pappremser, en på hver kant. Disse er stappet inn og ligger som en mothake langs kantene. Hvis du bruker en bred stekespade og litt tolmodighet, kan du trykke trekket ut mot takrennen f.eks å vippe pappen over kanten. Altså, stappe stekespaden mellom trekk og stål for så å fiske frem pappremsen fra mothaken.
|
|
|
Loggført
|
|
|
|
DrLaban
Supermedlem
    
Innlegg: 1566
Bosted: Oslo
The RestoRod
|
 |
« Svar #1040 på: september 26, 2008, 09:17:12 am » |
|
Da hadde jeg forstått riktig.  Er den en side det lønner seg å starte med eller? Bare å finne frem IKEA stekespaden med andre ord. Takker og bukker!
|
|
|
Loggført
|
|
|
|
empiboy (Mr. Eikstad)
Supermedlem
    
Innlegg: 796
Bosted: Skien
Senk hele bilen! ikke bare litt av den.....
|
 |
« Svar #1041 på: september 26, 2008, 12:15:07 pm » |
|
Sånne horngriller har jeg. Kjøpte fra classic vw i sverige. MEN kvaliteten på disse er kansje "grei", men de er laget av utrolig tynnt blekk. Så ikke forvent for mye hvis du kjøper noen.
|
|
« Siste redigering: september 26, 2008, 20:58:49 pm av empiboy (Mr. Eikstad) »
|
Loggført
|
B.K.A VW Forbund. Forbundet for de som er hardt rammet av bremseproblemer og rust.
|
|
|
OTO
Supermedlem
    
Innlegg: 1966
Bosted: Gjøvik
|
 |
« Svar #1042 på: september 26, 2008, 14:04:55 pm » |
|
Da hadde jeg forstått riktig.  Er den en side det lønner seg å starte med eller? Bare å finne frem IKEA stekespaden med andre ord. Takker og bukker! Jeg ville startet foran og bak, så blir stoffet slakt
|
|
|
Loggført
|
|
|
|
Hulken
Supermedlem
    
Innlegg: 3433
Bosted: Gjøvik
Hardcore type four...
|
 |
« Svar #1043 på: september 27, 2008, 20:14:53 pm » |
|
Tror du har bra kontroll på dette her jeg, men ackerman er noe annet, det har med hvor på bilen senterlinje "styrearmen" på spindelen peker. Hadde man for eksempel satt spindlene bak-frem ville det ikke gått å kjøre med bilen.
Litt tilleggsinfo rundt ackerman's vinkel: Når man kjører i en sving må det innerste hjulet svinge mere enn det ytterste pga at radien på svingen er mindre enn på det ytterste hjulet. Dette oppnås med at man har plassert styrearmene slik at hvis man drar en linje utifra styrearmene og bakover, vil linjene møtes ideelt sett ca. midt mellom bakhjulene. Hei, Japp, Helt riktig. Hm.. Kanske dax att starta en separat tråd om framvagnen så vi inte stör detta projektet  För att inte verka helt bakom ljuset, Jag har koll på Ackermann och dess betydelse, mitt problem ligger i fjädringen som när den fjädrar full gör att vinklarna på lederna till spindlarna blir för branta. Men problemet uppstår bara då det ena hjulet är helt nedfjädrat och det andra hjulet är helt uppfjädrat under sväng. Jag har nog löst problemet nu så efter lite paus, ledigt och några timmar med min dotter så skall jag se om allt stämmer i CAD:en. Om det ser helt rätt ut så kommer jag starta utskärning av delar i mitten av veckan. Montering borde kunna hinnas med under fredag och sedan testköra i helgen.  (Kanske optimistiskt men men....  ..) Nu har även arbetet med en passande bakvagn startat. Det blir samma princip som framvagnen. Allt skall vara "Bolt On" och jag kommer använda mej av 2st höger drivaxlar från Mazda 626 från 1991 (ett beprövat konsept som jag gjort tidigare.) Jag tror att denna bakvagn kommer kunna användas på alla typ1 oansett om det är IRS eller pendel originalt. Kravet är dock att man har en växellåda som har IRS gavlar för monteringen av drivknutarna. Jag startar nog en tråd för framvagnen och bakvagnen så alla kan komma med önskemål och hjälp till med utvecklingen. Jag personligen önskar bygga bakvagn som bultas fast i rambenen på bottenplattan och i gavlarna på växellådan så att allt blir som en enhet. Tänker oxå använda en center monterad coilover med justering på både 'bounce' & 'rebounce'. /n. Ble det startet noen egen tråd på dette?  ?
|
|
|
Loggført
|
Arild B, Gjøvik 1956 1200 cabriocoach restobjekt (solgt til hyggelig herre) 1972 1302S "Hulken" restobjekt 1973 412 2-dørs coupe
|
|
|
Lövdal
Seniormedlem
   
Innlegg: 299
Bosted: Gratangen
|
 |
« Svar #1044 på: september 27, 2008, 20:58:09 pm » |
|
Hei, Jag har inte haft tid att jobba med framvagnen på några dager. Men jag skall skapa en tråd lite längre fram. Just nu så har jag beställning på rattar till 3bilar och så skall jag komma mej ned till molde trakten och plocka upp en ghia till mej själv..
/n.
|
|
|
Loggført
|
VW-55 (2,3L, Megasquirt, Turbo, IC, (5-vxl. UN1 låda)) VW-65 (Kawasaki ZX14, Megasquirt + turbo) VW-75 1303 (2,3L, Megasquirt, Turbo, H2O IC, 5vxl. UN1 med diff) KG 1960 (1915cc Megasquirt) Mercedes 320 Carlson tuning. Teistböen 1961 30 foot fiskebåt
|
|
|
Mac
Nybegynner

Innlegg: 33
Bosted: Kolbotn
I'd slap that with a stick!
|
 |
« Svar #1045 på: september 27, 2008, 21:43:00 pm » |
|
Ville bare si, takk for en kul tråd så langt. Utrolig spennende å lese, som en liten krim roman man ikke kan legge fra seg.  Veldig stilig bil så langt, gleder meg til å følge videre utvikling.
|
|
|
Loggført
|
The only thing I drive is all the girls crazy 
|
|
|
DrLaban
Supermedlem
    
Innlegg: 1566
Bosted: Oslo
The RestoRod
|
 |
« Svar #1046 på: oktober 01, 2008, 23:38:03 pm » |
|
Ville bare si, takk for en kul tråd så langt. Utrolig spennende å lese, som en liten krim roman man ikke kan legge fra seg.  Veldig stilig bil så langt, gleder meg til å følge videre utvikling. Takk takk  Alltid moro med tilbakemeldinger. --------- Ellers så ble panseret solgt og hentet av Eskild i kveld.  Han måtte jo også få en guidet "runde" i garasjen, og det ble da en hyggelig bilprat i garasjen før vi lastet panseret inn i "deletransporten".  Han så også da at vidvinkelobjektiv kan få den minste garasje til å se STOOOOOR ut på bilder. hehehe Nytt panser er på plass til helgen, og i morgen er det digitale displayet og sensorene til lufta på plass  Gleder meg litt til å se om min plan for plassering av dette vil fungere slik som jeg ser for meg. Ellers så har jeg fått min første "sponsor" i løpet av dagen. Kommer tilbake til dette når "jobben" er utført. Har også en annen stor overraskelse på lur..... Til slutt.... en 1600 longblock er snart på plass og skal lagres frem til jeg skal bygge ny større motor neste vinter.
|
|
« Siste redigering: oktober 01, 2008, 23:46:16 pm av DrLaban (Thomas S) »
|
Loggført
|
|
|
|
wide5
|
 |
« Svar #1047 på: oktober 02, 2008, 00:00:35 am » |
|
moro å se at du er i skikkelig gang igjen.. har savnet denne tråden i sommer gitt.. he he..
|
|
|
Loggført
|
|
|
|
DrLaban
Supermedlem
    
Innlegg: 1566
Bosted: Oslo
The RestoRod
|
 |
« Svar #1048 på: oktober 02, 2008, 00:03:03 am » |
|
Ikke så mye "jobb i garasjen" ennå, men det JOBBES i kulissene skal jeg si deg 
|
|
|
Loggført
|
|
|
|
|
|