For lage en liten tråd om et lite sideprosjekt. Ikke så mye som skjer akkurat nå.
Har tatt over denne her etter faren min som ikke orket å ha den lenger


Porsche 914 001 kopi.jpg (124.36 KB. 640x480 - vist 412 ganger.)

Porsche 914 003 kopi.jpg (102.26 KB. 640x480 - vist 397 ganger.)
Bilen har blitt ombygd og godkjent med WBX 2.1, 112HK. Den har blitt varmkjørt så det har blitt rådebank.
Har i flere år hatt lyst til å sette i en sekser. Men så lenge bilen har funket så har det ikke vært noe "must".
Men heldighvis tok denne kvelden og planen var og overhale den som står i.
Så dukket det opp en Porsche 911 2.2 motor som egentlig passer helt perfekt med tanke på effekt. Ikke noe "ræser" bil akkurat med bare lyden holder for meg.
Nå er dette bare en T-motor (125hk) men har fått vite at det er mulig å bygge om til S-motor (180hk) så når tiden strekker til (om noen år sikker) så blir det oppgradering.
Blir bare satt inn nå i vår så den er klar til litt sommer crusing.
Så legne 914´n er godkjent med 2.1, 112 hk i vognkortet så det blir bare byttet motor uten å gjøre noe videre godkjenning.
Får ta denne godkjenning senere sammen med det å bytte bremser til 914-6.
Har et komplett 911 bremsesett på 412´n som passer rett på etter at jeg får byttet ut de med 996 settet som ligger å venter