Hei!
Kan begynne med å introdusere meg selv. 28 år, bor i troms, akkurat passe overvektig og med 8 år i yrket som bil lakkerer.
Har i alle år syntes at bobler var noen snasne små biler, og etter helga har jeg mistet en ATV men sitter nå med en liten 1303 fra det Herrens år 1972. Snurret litt inne på forumet her tidligere for å se på bilder, men nå måtte jeg jo registrere meg for å få stilt noen spørsmål.
Denne bilen blir ett prosjekt jeg neppe begynner på før neste sommer, begynner å bli noe som minner om kø utenfor garasjeporten og stakkaren som står inne nå har ikke sett veien siden 07 så den må få bli ferdig først. Kan hende jeg tar den frem til vinteren, men deler tenkte jeg å begynne å samle sammen allerede nå.
Jeg trenger noen rust reparasjons deler, hvor er prisene og service best? Hot-Shop? (første butikken jeg fant via google) Trenger begge kanalene, undersiden av de består av bare store hull

Kan denne bobla også deles i to? Og står varmluftskanalene fast på bunnplata eller på selve karosseriet? Håper de står på bunnplata, for da kunne jeg bare lure bunnen inn under taket i garasjen i tilfelle jeg skulle få lyst til å sveise litt mens det snør ute.
Når det kommer til maskinisten som sitter i bilen tenker jeg at han skulle få lov til å hvile nå, selv om han imponerte stort med å starte med en gang den fikk strøm og noe som minnet om bensin.. ganske bra det med tanke på at bilen ikke har vært start på siden 2004 og stått ute i alle år! Hva er det som passer uten at jeg må ta frem vinkelsliperen og sko skjea for å få den inn? Vet av en par gamle vw busser stående, men hva henter folk motor fra? T3? T2? Hvordan busser er luftkjølte og har en motor med litt mer puff i seg? Har også en Subaru motor med astma liggende, men vil helst unngå å bygge om til vannkjøling.
Og når bilen først har kommet opp i fart kan du jo være sikker på at det kommer en bobil fremfor meg, så da må det vel bremses litt også. Hva burde jeg lete etter av brukte deler her, er god å snoke rundt hos folk som har mye gammelt liggende, og andres søppel kan være potensielt gull for meg..! (Bare dere forteller meg hvordan gull jeg skal lete etter for å tvinge på bilen) Skivebremser fremme er jo ett must, kanskje det er det på den allerede? Jeg sjekket ikke, og blir iallefall ikke å gå ut å sjekke i kveld.
Blir garantert flere spørsmål i fremtiden, men dette får være nokk til å begynne med
