Tittel: Spm vedr. kobling av bensin og vakum på IDF Skrevet av: haug57 på mai 25, 2009, 11:30:36 am Nybegynnerspørsmål! Skal montere 36mm IDF gassere. Det er 2 bensinkoblinger. Regner med den ene er retur? Kan denne bare blindes? Evt. hvem av disse er det?
Det samme gjelder vakumen. Skal disse også blindes? Kjører 009 fordeler. Tittel: Sv: Spm vedr. kobling av bensin og vakum på IDF Skrevet av: Formula Vee på mai 25, 2009, 12:24:12 pm På mine 40mm IDF og 009 har jeg hverken vakum eller retur. Funker fint det. Mine er litt følsomme for lavt bensintrykk. Kjører 3 bar selv om jeg er anbefalt mindre trykk pga flottørnåla.
EDIT: 3,5psi. ikke 3 bar.. ::) Tittel: Sv: Spm vedr. kobling av bensin og vakum på IDF Skrevet av: haug57 på mai 25, 2009, 15:13:56 pm På mine 40mm IDF og 009 har jeg hverken vakum eller retur. Funker fint det. Mine er litt følsomme for lavt bensintrykk. Kjører 3 bar selv om jeg er anbefalt mindre trykk pga flottørnåla. Men har du da bare blendet koblingene?Tittel: Sv: Spm vedr. kobling av bensin og vakum på IDF Skrevet av: Einic på mai 25, 2009, 19:05:55 pm Må være desimalfeil på trykket! Snarere 0,3 istedenfor 3 bar.
Tittel: Sv: Spm vedr. kobling av bensin og vakum på IDF Skrevet av: Formula Vee på mai 25, 2009, 23:23:56 pm På mine 40mm IDF og 009 har jeg hverken vakum eller retur. Funker fint det. Mine er litt følsomme for lavt bensintrykk. Kjører 3 bar selv om jeg er anbefalt mindre trykk pga flottørnåla. Men har du da bare blendet koblingene?Tittel: Sv: Spm vedr. kobling av bensin og vakum på IDF Skrevet av: Formula Vee på mai 25, 2009, 23:28:49 pm Må være desimalfeil på trykket! Snarere 0,3 istedenfor 3 bar. he he.. blingsa litt der ja.. 3psi. det blir vel sånn cirka 0,207000 bar.. http://www.glemsom.dk/talmaal/engomr.htmOg sprang nå ned i garasjen for å kontrollere at måleren står på ca. 3,5psi.. Tittel: Sv: Spm vedr. kobling av bensin og vakum på IDF Skrevet av: Filip/purity på mai 26, 2009, 16:26:18 pm Bensinretur på forgassere? Dette brukes vell kun ved innsprøytning?
På DRLA'ene mine er ihvertfall den andre bensinkoblingen til å føre bensin til den andre forgasseren, og så blendes den siste tilkoblingen (det er to på hver forgasser). Men jeg vet ikke om det er tilfellet på Weber forgassere. Vakum-uttakene må blendes om de ikke brukes, viss ikke får du falskluft. |