VWNorge

Forum => Problemløseren => Emne startet av: RBN på juni 23, 2010, 18:36:27 pm



Tittel: Eksos-lekkasje?
Skrevet av: RBNjuni 23, 2010, 18:36:27 pm
Hei, har et problem med at det lukter eksos av luften som kommer inn i bilen min (T1 1303s), og jeg lurer på om det kan være lekkasje et sted i varmepotten(e). Prøvde å koble fra røret fra viftehuset, og observerte at det kom varmluft ut fra hullet i enden av varmepotten hvor det er koblet inn til eksospotten (som vist på bildet under), når motoren var igang.

(http://lh5.ggpht.com/_YiI4XLZAPmU/TCIyM1PvbOI/AAAAAAAAAT4/B-2ZaV-tF7o/s640/Bilde008.jpg)

Betyr dette at det er en lekkasje i eksosrøret som går igjennom varmepotten et sted?  :-\


Tittel: Sv: Eksos-lekkasje?
Skrevet av: volkswagen1302juni 23, 2010, 19:29:35 pm
vis det lukter eksos av luften så er det en lekasje ja, dette bør fikses rimelig kjapt da det er j***** farlig og puste inn!


Tittel: Sv: Eksos-lekkasje?
Skrevet av: RBNjuni 25, 2010, 14:05:44 pm
Er dette noe som kan fikses/tettes, eller er det bedre å bytte ut varmepotta? Må man kutte og sveise den ene enden på potta om man bytter den?


Tittel: Sv: Eksos-lekkasje?
Skrevet av: volkswagen1302juni 25, 2010, 15:46:21 pm
Er dette noe som kan fikses/tettes, eller er det bedre å bytte ut varmepotta? Må man kutte og sveise den ene enden på potta om man bytter den?

går sikkert an og fikse, men det beste er å kjøpe ny
da er du sikker på at ikke det lekker noen plass. ;)


Tittel: Sv: Eksos-lekkasje?
Skrevet av: Einicjuni 25, 2010, 16:17:22 pm
Varmepottene ruster vanligvis ikke inni, men i overgangen der røret kommer ut mot potta. Sjekk om potta er hel og om motorromspakningen er hel. Sjekk lekkasjer ved å holde en fille foran rørene og lytt etter fiselyder.


Tittel: Sv: Eksos-lekkasje?
Skrevet av: RBNjuni 26, 2010, 01:08:29 am
Fant ut av problemet.. det var overgangen der røret kommer ut mot potta som lakk eksos. Nå er det fikset.. takk for svar! :)


Tittel: Sv: Eksos-lekkasje?
Skrevet av: Gammel-Erikjuni 27, 2010, 08:40:08 am
Godt å høre at det ordnet seg.