mai 11, 2026, 18:49:08 pm *
Velkommen, Gjest. Vennligst logg inn eller registrer deg.
Har du ikke mottatt e-post for aktivering ?

Logg inn med brukernavn, passord og innloggingstid
 
   Hovedside   Hjelp Søk Logg inn Registrer  
Sider: 1 ... 11 12 [13]
  Skriv ut  
Skrevet av Emne: Grellands 67 cal-look  (Lest 139040 ganger)
Roy Grelland
Supermedlem
*****
Innlegg: 7859
Bosted: Nøtterøy



Vis profil
« Svar #360 på: I dag kl. 11:38:13 »

Apropos dieselvarmer, så er den nesten ferdig montert; mangler litt slanger og ting for å få varmlufta inn i kupeen og opp på ruta, men det kommer seg.

Siden jeg fikk lappen i 1987 har jeg punktert EN gang på en måte som ikke en flaske aperonk kan fikse, så jeg gambler på at reservehjulet kan ligge hjemme heretter Glad

Som en innskutt bisetning - Første og siste gang jeg hørte ordet aperonk (bortsett fra når jeg selv har brukt det) var i forsvaret det herrens år 1992 når vi fikk kjeft av en løytnant under et beltevognkurs😏.

Osteaktig
Loggført
Martin Sørlie
Supermedlem
*****
Innlegg: 600
Bosted: Lørenskog


The driver


Vis profil
« Svar #361 på: I dag kl. 15:13:25 »

Fikk lagt inn en liten halvtime i går kveld, og da monterte jeg de 3d-printa overgangene og dekselet til radioplatehullet, og det begynner å nærme seg:
[ Vedlegg ]

Jeg må justere litt på et par slangestusser, så ny del ligger klar på 3d-printeren, men her kan man se hvordan jeg har løst det på baksiden:
[ Vedlegg ]

Det kommer et 60mm rør fra varmeren, og så splittes det til ett 40mm rør inn på plata i dashen, og to 30mm rør opp til defroster-spalten i midten av ruta.



Tar gjerne noen fine bilder av tankplassering og eksosløsning, hvis det er mulig :-P
Loggført

Martin Sørlie, 1985.

1967 VW 1500 type 1 - Savannah Beige
Sider: 1 ... 11 12 [13]
  Skriv ut  
 
Gå til:  

Bygget på MySQL Bygget på PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2008, Simple Machines XHTML 1.0 godkjent! CSS godkjent!